اولین جلسه کارگروه پاسداری از میراث فرهنگی ناملموس در اهواز تشکیل شد

پیرو ابلاغ آیین‌نامه کارگروه مذکور توسط هیئت دولت و با توجه به اهمیت موضوع، اولین جلسه این کارگروه به ریاست مسعود فلاحی سرپرست فرمانداری اهواز و با حضور صالحی معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار،رسول ساکی بخشدار غیزانیه و دبیری اداره میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی اهواز با حضور اعضا در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، مسعود فلاحی سرپرست فرمانداری اهواز در این جلسه با اشاره به سابقه تاریخی اهواز در ادوار مختلف به ویژه نقش و جایگاه ویژه این شهر در دفاع مقدس، بر ضرورت شناسایی و پاسداشت میراث ناملموس باز تاکید کرد.

در ادامه جلسه و پیرو پیگیری های به عمل آمده توسط فعالان گردشگری و اداره میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی اهواز، در خصوص عدم تردد وسایل نقلیه در روز جمعه از روی پل سفید، به منظور تسهیل حضور شهروندان و گردشگران برای استفاده از این ظرفیت گردشگری، مطرح شد.

میراث ناملموس یکی از مهم ترین و ارزشمندترین مولفه‌های مواریث تاریخی و فرهنگی است شهرستان اهواز به واسطه سابقه تاریخی و نیز حضور اقوام مختلف از ظرفیت مناسبی در این حوزه برخوردار است.

یکی از مهمترین اهداف این کارگروه شناسایی، ثبت، حفظ،برنامه ریزی و برگزاری رویدادهای فرهنگی مختلف به منظور احیا و پاسداشت میراث فرهنگی ناملموس است.

 

۳۸۷