سرپرست فرمانداری اهواز:

رونق اقتصادی روستاهای خوزستان مهمترین اقدام برای جلوگیری از مهاجرت است

سرپرست فرمانداری اهواز گفت: توسعه و رونق اقتصاد روستایی در خوزستان مهمترین اقدام برای جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اهواز، سید احمد موالی زاده روز جمعه در دومین آیین شکرانه خرما در بخش اسماعیلیه اهواز در جمع خبرنگاران بیان کرد: یکی از مشکلات در مناطق روستایی بیکاری است و یکی از ابزارهای مهم جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر ایجاد بستر اشتغال و رونق اقتصادی است.

وی گفت: برنامه داریم که از ظرفیت تعاون روستایی شهرستان اهواز برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری و رونق اقتصاد روستایی استفاده کنیم و این اقدام تبدیل به یک الگو در استان تبدیل شود.

 

سرپرست فرمانداری اهواز ادامه داد: تعاون روستایی تنها وظیفه خرید گندم را ندارد و باید برای رونق مناطق روستایی نیز ورود کند.

سرپرست فرمانداری اهواز بیان کرد: ظرفیت بومگردی ، گردشگری و صنایع دستی در مناطق مختلف اهواز وجود دارد اما این ظرفیت‌ها بالقوه هستند و باید تبدیل به بالفعل شوند.

موالی زاده ادامه داد: برنامه ریزی شده در بخش اسماعیلیه اهواز به عنوان یک منطقه تفریحی و گردشگری به صورت پایلوت کار شود وزیرساخت‌های لازم فراهم گردد،

وی گفت: برگزاری آیین‌های شکرانه یک سنت دیرینه است که مردم به دلیل وفور نعمت و برداشت محصولات کشاورزی این آیین را برگزار می‌کنند و برای گسترش این آیین به عنوان یک ظرفیت گردشگری نیاز به تبلیغ و معرفی منطقه است.

 

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اهواز، آیین افتتاحیه دومین مراسم شکرانه خرمای اهواز روز جمعه هفدهم شهریورماه ۱۴۰۲ با حضور سید احمد موالی زاده سرپرست فرمانداری اهواز، ارزانی بیرگانی معاون برنامه ریزی فرمانداری، یوسفی معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری، رضوانی رئیس اداره سیاسی و اجتماعی فرمانداری، ساکی بخشدار اسماعیلیه، بوعذار بخشدار غیزانیه اهواز و جمعی ازمسئولین، شوراها، دهیاران، نخلداران، خبرنگاران و اقشار مختلف مردم در روستای مگطوع از توابع بخش اسماعیلیه اهواز برگزار شد.

۱۴۳