معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی:

تلاش در تولید گندم باکیفیت و دستیابی به خودکفایی در این محصول

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: در راستای منویات مقام معظم رهبری برای تولید گندم باکیفیت در کشور و دستیابی به خودکفایی در تولید این محصول استراتژیک تلاش می‌کنیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اهواز به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، علیرضا مهاجر معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی که به منظور بازدید از نمایشگاه نان به خوزستان سفر کرده بود، در آیین اختتامیه نخستین جشنواره نان استان در جمع خبرنگاران گفت: استان خوزستان رتبه نخست تولید گندم کشور را به خود اختصاص داده و استان طلایی کشور نام گرفته است.

وی افزود: با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان خوزستان در تولید انواع محصولات کشاورزی به خصوص گندم، این استان می‌تواند در دستیابی به خودکفایی در تولید این محصول استراتژیک نقش بسزایی را ایفا کند.

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی در ادامه به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص دستیابی به خودکفایی در تولید محصولات استراتژیک در کشور اشاره و بیان کرد: به فضل الهی و همت کشاورزان و دست‌اندرکاران عرصه کشاورزی باید بتوانیم با افزایش تولید گندم به خودکفایی کامل این محصول استراتژیک در کشور دست یابیم.

وی تولید نان باکیفیت را یکی از موضوعات مهم در تولید گندم برشمرد و گفت: باید در کنار توجه به کمیت، نان باکیفیت تولید شود تا ضمن توجه به سلامت در جامعه به کاهش ضایعات نان نیز کمک کنیم.

لازم به ذکر است؛ نخستین نمایشگاه نان خوزستان به همت اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان خوزستان در محل سیلوی قدیمی اهواز (شهید آذرپیکان) از بیست و چهارم تا بیست و هفتم آبان ماه برگزار شد.

 

۴۳