فرماندار اهواز خبر داد : شورای آموزش و پرورش اهواز رتبه نخست استان خوزستان را کسب نمود

  جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان اهواز با حضور مهندس فدعمی فرماندار اهواز در محل اداره آموزش و پرورش استثنایی خوزستان برگزار شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استاندار ی خوزستان مهندس فدعمی فرماندار اهواز در این جلسه گفت درسال ۱۳۹۰ شورای آموزش و پرورش شهرستان اهواز رتبه اول را در میان شهرستانهای استان خوزستان کسب نمود که این امر با مشارکت همه ی اعضاء شورا ، تشکیل منظم جلسات و پیگیری مصوبات حاصل شده است .

فرماندار اهواز به مشارکت آموزش و پرورش با سایر دستگاههای اجرایی در طرحها و برنامه های مختلف خبر داد و افزود نمونه­ای از آن طرح ملی دانش آموزی نجات آب (موسوم به طرح داناب) است که با همکاری سازمان آب و برق خوزستان و آموزش و پرورش انجام می شود.

وی افزود این طرح به منظور آموزش و فرهنگ سازی در زمینه مصرف آب در افق ۱۵ ساله طراحی شده و در مقطع راهنمایی اجرا می شود.

مهندس فدعمی به پیگیری های به عمل آمده جهت بهبود وضعیت بهداشتی مدارس اشاره نمود و افزود مراکز بهداشت اهواز چک لیستی تهیه نموده اند تا ضمن بازدید از مدارس شهری و روستایی، مسائل بهداشتی مدارس ثبت و در صورت لزوم تذکر و اقدام لازم انجام شود.

سعید اهل یرف رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی خوزستان نیز در این جلسه گفت : ۱۸۰۰ دانش آموز معلول در ۱۷ مرکز آموزش استثنایی اهواز مشغول به تحصیل هستند .

وی افزود این دانش آموزان دارای اختلالات مختلفی نظیر بینایی ، شنوائی ، جسمی حرکتی ، اوتیسم و کم توان ذهنی هستند و یک سوم آمار مراکز استثنایی استان را تشکیل می دهند.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی خوزستان خاطر نشان کرد در سال جاری ۱۵ نفر ازدانش آموزان این مراکز علیرغم محدودیتهایی که دارند در کنکور دانشگاهها پذیرفته شده اند که ۷ نفر از آنها از دانش آموزان شهرستان اهواز بوده اند.

۲۰۷۸