فرماندار اهواز خبر داد: اجرای ۸۰۰۰ برنامه به مناسبت دهه فجر در مرکز استان

 همزمان با فرا رسیدن سی وچهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بالغ بر ۸۰۰۰ برنامه در مناطق مختلف شهری و روستایی اهواز برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان ، مهندس فدعمی فرماندار اهواز با ذکر این خبر افزود : همزمان با ۱۲ بهمن ماه سالروز ورود تاریخی حضرت امام خمینی (ره) به میهن اسلامی  که بنام روز انقلاب اسلامی ، پیامبراعظم واستقرارحکومت اسلامی نامگذاری شده است، مراسم نمادین استقبال در فرودگاه اهواز صورت می گیرد و رژه نمادین موتورسوراران از محل فرودگاه به سمت گلزار شهدا انجام می شود.

وی افزود: در این روز مراسم تجدید بیعت مسئولین با ولایت فقیه و دیدار با نماینده ولی فقیه در استان حضرت آیت ا… موسوی جزایری برگزار می شود.

وی خاطر نشان کرد به دلیل مقارن شدن ۱۲ بهمن با پنجشنبه و تعطیلی برخی از مدارس ، همزمان با سراسر کشور مراسم نواختن زنگ انقلاب روز چهارشنبه ۱۱ بهمن در مدارس اهواز برگزار می شود.

فرماندار اهواز افزود: در این ایام برنامه های مختلف فرهنگی ، جنگهای شادی ، برگزاری مسابقات علمی ، فرهنگی ، هنری و ورزشی ، دیدار با خانواده معظم شهدا و ایثارگران ، مراسم شب شعر  خاطره گویی ، گفتمان های دینی و افتتاح پروژه های عمرانی از سوی دستگاههای اجرایی مختلف جهت گروههای مختلف مخاطبین تدارک دیده شده است.

مهندس فدعمی افزود همایشهای مختلفی نظیر همایش اصناف ، همایش ایثارگران شاغل در حوزه تعاون ، کارگران نمونه ، همایش تحکیم بنیاد خانواده ، بصیرت افزایی دانش آموزی و حلقه های صالحین بسیج برای این ایام تدارک دیده شده است .

فرماندار اهواز اهمّ برنامه های دانش آموزی این ایام را شامل نمازشکر دانش آموزی ، جشنهای تکلیف دانش آموزی ، المپیادهای علمی فرهنگی و ورزشی ، همایش حجاب و عفاف ، نمایشگاههای کتاب و محصولات فرهنگی، جشنواره نشریات دانش آموزی، مسابقات نشریات الکترونیک و همایش تحکیم خانواده فرهنگیان و اولیاء دانش آموزان عنوان نمود و افزود نمایشگاههای فعالیتهای دستی با موضوع انقلاب و برگزاری جشنواره قرآنی و جشنواره بازی مهدهای کودک و اجرای نمایشهای عروسکی، برگزاری جشن انقلاب در مهدهای کودک و مراکز کانون پرورش فکری و کارگاههای قصه گویی و ادبی با موضوع انقلاب از جمله برنامه های کمیته کودک و نوجوان است که برای ایام دهه فجر پیش بینی شده است .

نماینده عالی دولت در شهرستان اهواز خاطرنشان کرد به منظور ارج نهادن به مقام شامخ شهدا و بیعت با آرمانهای والای آنها مراسم غبارروبی مزار شهدا همزمان با سراسر کشور روز پنجشنبه نوزدهم بهمن که به نام انقلاب اسلامی ، ایثار و شهادت نامگذاری شده برگزار می شود.

وی افزود همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی نیز راهپیمایی دشمن شکن ۲۲ بهمن همگام با سایر نقاط میهن اسلامی با حضور مردم ولایت مدار و شهید پرور اهواز برگزار می شود.

۲۸۴۳