فرماندار اهواز خبر داد: بهره برداری از ۲۲۲ پروژه عمرانی همزمان با دهه مبارک فجر

          همزمان با ایام ا… دهه فجر و سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۲۲۲ پروژه عمرانی در شهرستان اهواز به بهره برداری می رسد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان ، فرماندار اهواز با ذکر این خبر افزود برای اجرای این پروژه ها بالغ بر ۱۸۰۰ میلیارد ریال (۱۸۰ میلیارد تومان) هزینه شده است.

وی افزود دراین ایام ۱۱ پروژه برق رسانی با صرف اعتبار ۷۵میلیارد ریال به مرحله بهره برداری می رسد.

مهندس فدعمی خاطرنشان کرد این پروژه ها شامل ساماندهی برق رسانی به روستاهای جاده اهواز-خرمشهر و همچنین مسیر ماهشهر و جاده کوت امیر و نیز روشنایی معابر مناطق شهری و روستایی است.

فرماندار افزود همچنین با صرف اعتبار بیش از ۲۷میلیارد ریال پروژه های ۳۴ کیلومتر گازرسانی به روستاهای اهواز به بهره برداری می رسد.

فرماندار اهواز اجرای ۱۸ طرح هادی روستایی و طرح های مقاوم سازی مسکن روستایی با اعتبار ۱۳۵ میلیارد ریال را از جمله سایر پروژه هایی عنوان نمود که در زمینه عمران و خدمات رسانی نواحی روستایی انجام شده و به مرحله بهره برداری می رسد و علاوه بر آن پروژه های توسعه مخابراتی ، آبرسانی و راهسازی نیز در حوزه های روستایی افتتاح می شوند.

نماینده عالی دولت در شهرستان اهواز بیشترین اعتبار هزینه شده را مربوط به شهرداری اهواز عنوان نمود که با  صرف بیش از ۲۷۰ میلیارد ریال اعتبار ۳۷ پروژه زیرسازی و آسفالت ، احداث زمین ورزشی ، احداث فضای سبز و پارک محله ای و احداث فرهنگسرای فناوری اطلاعات به مرحله بهره داری می رسد.

وی افزود در زمینه توسعه و تجهیز مراکز بهداشتی درمانی با صرف اعتباری بیش از ۶۵ میلیارد ریال ۱۶ پروژه مختلف در خصوص بازسازی ، توسعه و تجهیز بخشهای مختلف بیمارستانهای گلستان و ابوذر و همچنین آزمایشگاه مرکزتحقیقات گیاهان دارویی افتتاح می شود.

فرماندار اهواز پروژه های واحدهای نمکزدایی شرکت نفت ، مجتمع خدمات رفاهی جاده اهواز– ملاثانی ، و اردوگاههای گردشگری اهواز و سید خلف ، پارک آبی اهواز ، مرکز خدمات داده فناوری اطلاعات ، بازارچه کوتعبدالله ، بهسازی و توسعه بخشهای مختلف فرودگاه اهواز ، مجتمعهای تکثیر و پرورش ماهیان زینتی و گرمابی و پروژه های آموزش عالی دانشگاههای شهید چمران و پیام نور را از جمله سایر پروژه هایی عنوان نمود که در این ایام مورد بهره برداری قرار می گیرند.

۱۹۷۱