فرماندار اهواز خبر داد: مراسم روز پاکسازی و نظافت عمومی ۲۳ اسفندماه برگزار می شود

 مراسم روز پاکسازی و نظافت عمومی با مشارکت عموم مردم و دستگاههای اجرایی چهارشنبه ۲۳ اسفندماه برگزار می شود .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان ،مهندس فدعمی فرماندار اهواز با ذکر این خبر درجلسه شورای سلامت و امنیت غذایی گفت هدف از برگزاری این روز نهادینه کردن مشارکت مردم و دستگاههای اجرایی و فرهنگ سازی برای حفظ بهداشت و نظافت شهر و محل زندگی است .

فرماندار اهواز افزود در آستانه سال جدید و ورود مهمانان نوروزی و کاروانهای راهیان نور فرصت مناسبی است که ضمن جلب مشارکت مردم در نظافت و بهداشت عمومی شهر، شهر را برای ورود مهمانان نوروزی آماده نماییم.

وی خاطر نشان کرد برای این روز برنامه های ویژه ای در مدارس ، مهد کودکها ، ادارات ، مراکز بهداشت و دهیاریها ، پادگانها ، پایگاههای مقاومت بسیج ، مساجد ، اصناف و محلات شهر پیش بینی شده است و خانه های بهداشت روستایی و سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه محیط زیست نیز در برگزاری این روز نمادین مشارکت فعال دارند.

فرماندار اهواز رژه ناوگان خدمات شهری شهرداری اهواز، برپایی غرفه های سیار بازیافت، بهره برداری از غرفه ثابت بازیافت در منطقه ۴ شهرداری، برپایی جشن بازیافت در جاده ساحلی کیانپارس، پاکسازی سراسری حریم رودخانه کارون و کاشت نهال را از جمله برنامه های شهرداری اهواز در این روز عنوان نمود.

مهندس فدعمی تأکید کرد لازم است در فرصت باقی مانده اطلاع رسانی لازم در این خصوص انجام و مشارکت عموم مردم در این زمینه جلب شود تا با انجام هر چه بهتر این طرح شاهد تحول در چهره شهر و گسترش فرهنگ مشارکت عمومی در پاکسازی و نظافت عمومی شهر باشیم.

درادامه جلسه علیرضا عالیپور معاون خدمات شهری اهواز با اشاره به اینکه بازارچه علوی آماده بهره برداری می باشد افزود هفته گذشته بازارچه کیان با همکاری دستفروشان محدوده مذکور جمع آوری و مسیر پل روگذر علوی هموار شد.

وی افزود جهت تامین ارزاق عمومی بویژه میوه و تره بار و موارد پروتئینی مردم در محلات مختلف سازمان میادین شهرداری اهواز در افق چهار ساله ساخت ۸۰ بازارچه محلی را در مناطق مختلف شهر پیش بینی نموده است.

علیرضا عالیپور افزود از این تعداد تا کنون زمین مورد نیاز برای ۲۰ بازارچه تامین شده و سه بازارچه کیان آباد، سپیدار و پردیس تا پایان سال جاری مورد بهره برداری قرار می گیرند.

وی افزود در ساخت این بازارچه ها تلاش شده از الگوهای مطابق با شرایط بومی و سلایق عمومی مردم شهر استفاده شود. 

۲۴۰۸