به منظور پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا:

امکان بازگشت به محدودیت های اولیه وجود دارد

فرماندار اهواز به دلیل حفظ سلامت شهروندان و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا گفت: با توجه به رفع محدودیت ها وضع جامعه رضایت بخش نیست و سرعت انتشار ویروس بسیار بالا و سلامتی مردم در خطر است که اگر اوضاع به همین منوال باشد امکان بازگشت به محدودیت های اولیه وجو د دارد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، جمال عالمی نیسی فرماندار اهواز در جلسه ستاد مدیریت و کنترل کرونا شهرستان اهواز گفت: طبق آمار گزارش شده از بهداشت و درمان که نشان دهنده جهش و رشد افراد مبتلا به کرونا است جلسه ای در این خصوص با دستگاه های اجرایی و اعضای شورای تامین برگزار شده است.

وی با بیان اینکه محیط کسب کار یکی از مکان هایی است که بیشترین تاثیر را در انتشار ویروس دارد، افزود: جلسه ای که امروز برگزار شد در خصوص بکار گیری همه ی ظرفیت های شهرستان جهت ساماندهی محیط های کسب کار برای جلو گیری از شیوع ویروس کرونا است.

فرماندار اهواز در ادامه با بیان اینکه ۱۰۰ اکیپ در این شهرستان در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بکار گرفته می‌شود، عنوان کرد: ۵۰ اکیپ در شرق و ۵۰ اکیپ در غرب اهواز با استفاده از ظرفیت همه ی ادارات و نهاد ها تشکیل شده و بعد از برنامه ریزی های انجام شده فردا عملیات خود را آغاز می‌کنند.

وی در ادامه مطالب فوق اذعان داشت: این اکیپ ها محیط های کسب و کار را بررسی می‌کنند و مشاغلی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نکرده باشند بار اول تذکر داده می‌شود و در صورت مشاهده مجدد برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

عالمی نیسی در خصوص جلو گیری از تجمعاتی که در انتشار ویروس موثر است، تشریح کرد: تجمعات در مراسم های تدفین و شادی ممنوع است که در این خصوص با نیروی انتظامی، ریش سفیدان و بزرگان طوایف جلسه ای خواهیم داشت.

وی همچنین ادامه داد: با توجه به رفع محدودیت ها وضع جامعه رضایت بخش نیست و سرعت انتشار ویروس بسیار بالا و سلامتی مردم در خطر است که اگر اوضاع به همین منوال باشد امکان بازگشت به محدودیت های اولیه وجود دارد.

رییس شورای تامین اهواز با بیان اینکه ناوگان های حمل نقل عمومی ۲۵ درصد در انتشار ویروس تاثیر دارند، تشریح کرد: سازمان تاکسیرانی باید نظارت های لازم را در خصوص تاکسی هایی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند داشته باشد و این امر بسیار مهمی است که با ورود به این مسئله ۲۵ درصد انتشار ویروس کاهش داده می‌شود.

وی با اشاره به مبتلا شدن برخی نیروهای شهرداری و آتش نشانی اهواز به کرونا، تاکید کرد: دستگاه های خدمات رسان و ادارات مربوطه موظف هستند برای پرسنل خود ماسک و دستکش تهیه کنند که بتوانند از خود در برابر این ویروس محافظت کنند؛ همچنین تذکرات لازم به آنها داده می‌شود که برای حفاظت شخصی نیرو های خود پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، در این جلسه مسئولان استانی و شهرستانی راهکارها و پیشنهادات لازم را جهت جلوگیری از شیوع هر چه بیشتر بیماری کرونا ارائه کردند.

 

۱۰۷