فرماندار اهواز خبر داد: کشف و ضبط بیش از ۳۷۷ کیلو گرم مواد مخدر در شش ماهه نخست سال جاری

 در شش ماهه نخست سال جاری بیش از ۳۷۷ کیلوگرم مواد مخدر توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر کشف و ضبط شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان ، مهندس فدعمی فرماندار با ذکر این خبر در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر افزود : همچنین در سال جاری ۲۲ مرحله پاکسازی مناطق آلوده نیز توسط نیروی انتظامی انجام شده است.

وی خاطر نشان کرد : اعتیاد بلای خانمان سوزی است که در مقیاس جهانی معضلاتی را ایجاد کرده و به ویژه قشر جوان را که آینده سازان جامعه هستند تهدید می کند.

فرماندار اهواز  ادامه داد نیروی انتظامی و دستگاههای اجرایی ذیربط تلاش خود را در جهت مبارزه با مواد مخدر انجام می دهند اما رسالت دستگاهها و نهادهای فرهنگی جامعه نیز در این زمینه بسیار سنگین است ، چرا که آگاه سازی و پیشگیری مهمترین اصل در مصون نگه داشتن جامعه از مواد مخدر است .

وی افزود در این راستا ۵ کمیته قضایی ، مقابله با عرضه ، فرهنگی–پیشگیری ، درمان و حمایتهای اجتماعی و مشارکتهای مردمی در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان اهواز فعال هستند و برنامه های مختلفی را جهت پیشگیری ، آموزش و درمان تدوین و اجرا نموده اند.

فرماندار اهواز از برگزاری کارگاههای آموزشی مهارتهای زندگی و پیشگیری از اعتیاد برای والدین دانش آموزان توسط آموزش و پرورش خبر داد و افزود دوره های ضمن خدمت فرهنگیان با رویکرد پیشگیری از اعتیاد و سوء مصرف مواد مخدر و ایجاد تشکلهای دانش آموزی پیشگیری از اعتیاد نظیر تشکل نوجوان سالم از جمله دیگر اقدامات آموزش و پرورش در این زمینه است.

وی افزود با توجه به اینکه در بررسیهای صورت گرفته رابطه اعتیاد و بی سوادی مشخص شده ، نهضت سواد آموزی اقدام به بستن تفاهم نامه فرهنگی آموزشی با مراکز اقامتی مصرف کنندگان مواد مخدر نموده و آماده عقد قرارداد با افرادی است که به عنوان آموزشگر امکان با سواد نمودن معتادان بی سواد را دشته باشند .

مهندس فدعمی عنوان نمود در کمیته درمان نیز دوره های آموزشی و توجیهی ویژه روانشناسان ، پزشکان و کارشناسان شبکه های بهداشتی درمانی توسط دانشگاه علوم پزشکی انجام شده و بر مراکز سوء مصرف ، اقامتی و درمان نظارت می شود.

وی تشکیل تیمهای اجتماع محور و معرفی افراد تحت درمان جهت آموزش های فنی و حرفه ای و وامهای خوداشتغالی را از اقدامات بهزیستی دراین راستا عنوان نمود.

۱۱۱۹