فرماندار اهواز خبر داد: فعالیت ۱۸ مرکز آموزش و پرورش استثنایی در اهواز

 جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان اهواز با حضور اعضاء در محل اداره آموزش و پرورش ناحیه ۴ اهواز برگزارشد .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اهواز مهندس فدعمی فرماندار در این جلسه با اشاره به فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل بسیج در پنجم آذر ماه سال ۱۳۵۸ خاطر نشان کرد: بسیج همواره در مقاطع و فعالیتهای مختلف انقلاب اسلامی از جمله حوزه های فرهنگی ، اندیشه ، عمران و آبادانی و اعتقادی و بصیرت افزایی مشارکت آگاهانه و فعال داشته است .

وی ادامه داد فعالیت بسیج دانش آموزی فرصت مناسبی است تا اندیشه های ناب انقلاب اسلامی به نسل نوجوان منتقل شود.

فرماندار اهواز در ادامه به اهمیت کار معاونت پرورشی در مدارس اشاره نموده افزود بدون موفقیت در عرصه های پرورشی فعالیتهای آموزشی نیز نمی توانند به اهداف کامل خود دست یابند.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان اهواز در خصوص فعالیتهای آموزش استثنایی در اهواز گفت ۱۷۲۲ دانش آموز در شش گروه مشکلات شنوائی ، بینایی ، جسمی حرکتی ، چند معلولیتی ، اوتیسم و کم توان ذهنی تحت پوشش آموزش و پرورش استثنایی اهواز هستند.

وی افزود این دانش آموزان در قالب ۲۴۵ کلاس درس در ۱۸ مرکز آموزشی مشغول به تحصیل هستند.

فرماندار اهواز عنوان نمود در سال های اخیر ۳ مرکز به مراکز آموزش استثنایی اهوازاضافه شده و ۵۲ کلاس نیز هوشمند سازی شده اند.

فرماندار اهوازبا اشاره به سختی کار در آموزش استثنایی ادامه داد با تلاشهای انجام شده در نسبت تعداد دانش آموز به مراکز آموزشی و نیز نسبت تعداد دانش آموز به نیروی آموزشی وضعیت قابل قبولی داریم و تعدادی از این دانش آموزان نیز موفق به کسب مقامهای برتر ورزشی در سطح کشور شده اند.

۱۸۱۸