فرماندار اهواز خبر داد: برگزاری مراسم سالگرد ورود ضریح امام حسین ( ع) به اهواز

 جلسه هماهنگی برگزاری مراسم سالگرد ورود ضریح حضرت امام حسین (ع) به اهواز با حضور سردار دانش پژوه فرمانده قرارگاه کربلا در جنوب، مهندس فدعمی فرماندار اهواز ،حجه الاسلام جعفری رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان و مسئولین دستگاههای اجرایی در محل فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری خوزستان و به نقل از فرمانداری اهواز مهندس فدعمی فرماندار دراین جلسه عنوان نمود  مراسم سالگرد ورود ضریح مطهرامام حسین (ع) به اهواز یکشنبه هفدهم آذر ماه همزمان با شهادت حضرت رقیه(س) برگزار می شود.

مهندس فدعمی افزود: با توجه به تصمیمات اخذ شده در جلسه هماهنگی برگزاری سالگرد ورود ضریح مطهر به اهواز ، این مراسم با حضور مردم ولایت مدار اهواز ، هیئتهای عزاداری و شیفتگان اباعبدالله الحسین (ع) در محل مصلای نماز جمعه اهواز برگزار می شود.

وی افزود: این مراسم ساعت بیست بعد ازظهر روز هفدهم آذرماه درمحل مصلای مهدیه امام خمینی(ره) اهواز برگزار میگردد.

فرماندار اهواز ادامه داد: مردم اهواز و سایر نقاط استان خوزستان سال گذشته در استقبال از ضریح امام حسین (ع) حضوری وصف ناشدنی و عاشقانه داشتند و اقشار مختلف مردم و دستگاههای اجرایی بصورت خودجوش در آن مراسم فعال بودند.

سردار دانش پژوه فرمانده قرارگاه کربلا در جنوب نیز در این جلسه با اشاره به اینکه یادآوری این مراسم و جلوه های باشکوه آن نشانگر ارادت مردم اهواز به اهل بیت عصمت و طهارت است افزود با توجه به همزمانی تاریخ مراسم با شهادت حضرت رقیه (س) برنامه های معنوی مختلفی برای مراسم تدارک دیده شده است.

۲۳۴۱