فرماندار اهواز: انعقاد تفاهم نامه همکاری با ادارات مشارکت کننده در امر سوادآموزی

 فرماندار اهواز از انعقاد تفاهم نامه همکاری با ادارات  مشارکت کننده در امر سوادآموزی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری خوزستان و به نقل از فرمانداری اهواز مهندس فدعمی فرماندار در جلسه شورای راهبردی سواد آموزی شهرستان اهواز با ذکراین خبر عنوان نمود: در قانون مدیریت خدمات کشوری برای ۳۹ دستگاه اجرایی وظایفی در جهت سوادآموزی و رفع بی سوادی تعریف شده است.

وی خاطرنشان کرد به منظور  همکاری و مشارکت بهتر دستگاههای اجرایی تفاهم نامه هایی با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، حوزه علمیه ، مکتب القرآن ، دهیاران و شوراهای اسلامی ، بهزیستی ، زندان ها ، مجتمع های آموزش وپرورش ، موسسات خدمات آموزشی ، مراکز اقامتی بلندمدت، بسیج سازندگی ، مدارس غیر دولتی ، کمیته امداد امام خمینی(ره) و کانون بازنشستگان منعقد شده است.

مهندس فدعمی از مشارکت دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستایی جهت شناسایی بی سوادان خبر داد و عنوان نمود کمیته امداد و بهزیستی نیز وظیفه دارند مددجویان تحت پوشش بی سواد را به نهضت سواد آموزی معرفی نمایند.

وی افزود : اداره کار نیز در خصوص امر سواد آموزی ملزم به شناسایی کارگران بی سواد در واحدهای صنعتی و کارگاهی شده است، همچنین کانون اصلاح و تربیت زندانها نیز نسبت به معرفی زندانیان بی سواد اقدام می نماید.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد با همکاری و مشارکت همه شاهد ریشه کن شدن بی سوادی در بین اقشار مختلف جامعه باشیم.

۲۰۰۱