فرماندار اهواز خبر داد: تجمع بزرگ مردم اهواز در سالروزشهادت حضرت فاطمه(س)

همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، تجمع بزرگ عزاداران فاطمی در اهواز برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اهواز مهندس فدعمی فرماندار با ذکر این خبر در جلسه هماهنگی برگزاری این مراسم افزود: این مراسم از ساعت ۱۰ صبح روز پنجشنبه ۱۴ فروردین مطابق با سوم جمادی الثانی و سالروز شهات حضرت فاطمه(س) در محل خیابان سلمان فارسی برگزار می­شود.

وی افزود: این مراسم با حضور مردم و هیاتهای مذهبی و  اجرای مداحان اهل بیت، حاج صادق آهنگران ونزار قطری برگزار می شود.

فرماندار اهواز افزود: خوشبختانه در سال ۹۲ ایام عزاداری اهل بیت به ویژه در ماه محرم و صفر با حضور با شکوه و پرشور مردم اهواز جلوه ای از عشق به خاندان عصمت و طهارت را  به نمایش گذاشت و پوشش این مراسم ها در شبکه های مختلف تلویزیونی قابل توجه بود.

 وی افزود: با وجود تجارب مراسم گذشته امیدواریم امسال نیز مراسم با حضور گسترده مردم و شایسته مقام اهل بیت (ع) برگزار شود.

حجه الاسلام والمسلمین بلک مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خوزستان نیز دراین جلسه گفت: مراسم عزاداری حضرت فاطمه (س) امسال با حضور مردم و هیاتهای مذهبی بصورت ویژه انجام می شود وعلاوه بر برنامه متمرکز در مرکز شهر،  برنامه های مختلف دیگری نیز توسط هیاتهای مذهبی و مساجد تدارک دیده شده است.

وی افزود: به همین منظور همایش هیاتهای مذهبی با حضور حضرت آیت الله جزایری نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه اهواز در صدا و سیما برگزار گردید.  

مسلم رحیمی مدیر کل صدا و سیمای مرکز خوزستان نیز در این جلسه تأکید کرد: شهر اهواز ظرفیت قابل توجهی برای تدارک برگزاری مراسم با شکوه و نمایش رسانه ای حضور عظیم مردم عاشق اهل بیت (ع) دارد که نیازمند عزم و همکاری دستگاههای مختلف است و به یاری خداوند و برکت حضور مردم محقق خواهد شد.

وی افزود: هماهنگی لازم جهت پخش زنده از طریق شبکه های تلویزیونی فراهم شده است و لازم است اطلاع رسانی به مردم با بکارگیری ظرفیت همه دستگاههای اجرایی صورت پذیرد و صدا و سیما نیز از همه ظرفیتهای موجود بهره در این راستا بهره خواهد گرفت.

 

۱۳۵۵