تشکیل اولین جلسه شورای حفاظت کیفی کارون در اهواز

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اهواز مهندس ارزانی فرماندار در این جلسه گفت : بنا بر مصوبه شورای حفاظت کیفی کارون دراستان خوزستان ، این شورا جهت بررسی مسائل حوزه شهرستانهای اهواز ، باوی و کارون بصورت مستقل و در شهرستان اهواز تشکیل جلسه می دهد .

وی افزود : مشکلات زیست محیطی و حفاظت کیفی کارون در محدوده مذکور بررسی شده و با توجه به اولویت در جلسات شهرستان طرح و پیگیری می شود و امیدواریم بتوانیم گامی در جهت کاهش مشکلات زیست محیطی کارون برداریم .

مهندس ارزانی افزود : در این جلسه موضوعاتی نظیر مشکلات حوضچه های پرورش ماهی و تغییر کاربری اراضی و توسعه غیر مجاز این طرح ها ، لایروبی کارون در محدوده شهر اهواز ، تصفیه خانه بیمارستانها ، پیگیری اجرای  طرح های پاکسازی ، ساحل سازی و زیبا سازی رودخانه کارون در محدوده شهر اهواز و مشارکت صنایع در اجرای خطوط کلکتور فاضلاب اهواز طرح گردید و در جلسات آینده موضوعات به صورت تخصصی و مشروح پیگیری می شود.

لاهیجان زاده مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان نیز در این جلسه ضمن اشاره به آیین نامه اجرایی و اعضاء شورای حفاظت کیفی کارون در حوزه اهواز ، باوی و کارون ، همکاری قوه قضائیه را مهمترین امر در حصول به نتیجه درمورد مشکلات زیست محیطی عنوان نمود.

وی افزود : تشکیل دادگاه شعبه ویژه محیط زیست و بهداشت در اهواز اقدامی منحصر به فرد است که پیگیری امور این حوزه را مؤثرتر کرده است .

۲۵۴۶