فرماندار خبر داد: افزایش محدودیت ها برای مقابله با کرونا در اهواز

فرماندار شهرستان اهواز گفت: برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، محدودیت ها در این شهرستان افزایش پیدا می کند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، جمال عالمی نیسی شنبه در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در سالن اجتماعات فرمانداری، در خصوص بازارچه های سطح شهر اهواز گفت: برخی از دستفروشان و بازارها از جمله الغدیر، عبدالحمید، جمعه بازار، بازار شب کوروش  و دستفروشان خیابان های مرکز شهر برای پیشگیری از ویروس کرونا جمع آوری وتعطیل شدند، در بازارهای کیان و صدف نیز محدودیت هایی اعمال می شود.

وی اضافه کرد: متاسفانه در سال های گذشته بازارچه های جدیدی بدون مجوز و رعایت نشدن موازین بهداشتی به علت نظارت و پیشگیری نکردن ادارات و دستگاه های ذیربط در سطح شهر اهواز ایجاد شده است، که امروز این بازارچه ها مشکل ساز شدند.

فرماندار شهرستان اهواز ادامه داد: محدودیت های اعمال شده روز سیزدهم فروردین(روزطبیعت) در روز عید سعید فطر نیز در اهواز اعمال می شود.

عالمی نیسی به اقدامات پیشگیرانه در سطح شهر اهواز اشاره کرد و گفت:خیابان های اصلی شهر اهواز برای جلوگیری از تردد های غیر ضررو و  پشگیری از کرونا مسدود شدند و گشت های نظارت بر اصناف و اکیپ های تذکر لسانی به صورت شبانه روز و مستمر درحال فعالیت هستند.

وی ادامه داد: در این روزها ساعات کار بازار تا ۱۰ شب است و با واحد های صنفی به جز داروخانه ها که بعد از این ساعت فعالیت کنند برخورد قانونی می شود.

رئیس ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا شهرستان اهوازگفت: آشپزخانه هایی که مجوز غذای بیرون بر دارند اجازه فعالیت داشته و رستوران ها و اغذیه فروشی ها اجازه فعالیت ندارند.

عالمی نیسی افزود: در شهر الهایی و روستاهای دغاغله،جسانیه و غیزانیه با توجه به تعداد زیاد اصناف، واحد های صنفی غیر ضرور و متخلف پلمب می شوند.

وی از عملکرد ضعیف شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی در اقدامات پیشگیرانه کرونا در پمپ بنزین ها انتقاد کرد و گفت:کلیه جایگاه های سوخت باید ضمن استفاده از دستکش و مواد ضدعفونی، پروتکل های بهداشتی را نیز رعایت کنند، کم کاری در این زمینه پذیرفته نیست.

فرماندار اهواز با بیان اینکه در برخی از موارد پروتکل های بهداشتی در بخش حمل ونقل و تاکسی ها رعایت نمی شود، تاکید کرد: شهرداری اهواز و پلیس راهور نظارت بیشتری بر این حوزه داشته باشند.

عالمی نیسی در ادامه از زحمات اعضای ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا شهرستان اهواز تشکر و قدردانی کرد و افزود: مصوبات جلسات پیگیری و اجرایی شوند و برای سلامتی و نجات جان انسان ها روند کار با جدیت ادامه داشته باشد.

وی در پایان از شهروندان خواست، همچنان توصیه های بهداشتی را رعایت کنند تا زنجیره این ویروس ناشناخته و  خطرناک قطع شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا شهرستان اهواز شنبه به ریاست جمال عالمی نیسی فرماندار شهرستان اهواز و با حضور جمعی از اعضای این جلسه در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

۲۷۲