استاندار خوزستان جزئیات فعالیت ادارات، بانک ها و اصناف تا پایان هفته جاری را اعلام کرد

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان دوشنبه پنجم خرداد ماه جزئیات فعالیت ادارات، بانک ها و اصناف تا پایان هفته جاری را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اهواز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان،  غلامرضا شریعتی در این رابطه گفت: با بررسی های صورت گرفته و لحاظ شرایط کلی استان از جنبه های مختلف بهداشت و سلامت، مسائل اجتماعی و معیشتی مقرر شد ادارات، بانک ها، اصناف و مشاغل کم خطر تا پایان هفته جاری با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی بازگشایی شوند.

وی افزود: بر اساس دستورالعملی که ویژه هفته جاری خواهد بود ساعت اداری ۷:۳۰ صبح تا ۱۴ظهر می باشد و ادارات و بانک ها نیز ملزم به رعایت مصوبه ستاد ملی کرونا مبنی بر دادن دورکاری یا مرخصی بدون محاسبه به یک سوم پرسنل و عدم لزوم حضور پرسنل دارای بیماری زمینه ای، مادران باردار و شیرده و افراد بالای ۶۰ سال در محل کار هستند.

شریعتی تصریح کرد: فعلاً در خوزستان فعالیت مشاغل پر خطر شامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای، پاساژها و مجتمع های تجاری، بازارچه و بازار روزها، تالارهای پذیرایی و سالن های مراسم، نمایشگاه‌ها، آرایشگاه‌ها، آموزشگاه های رانندگی، رستوران ها، گرمابه و سونا و سالن های ماساژ، مراکز بازی و تفریح، باشگاه های بدنسازی، کافی شاپ ها، قهوه خانه و چای خانه و تریا ممنوع و بازگشایی صرفاً برای مشاغل کم خطر و توأم با رعایت پروتکل ها با نظارت‌های مستمر خواهد بود.

استاندار خوزستان در خصوص وضعیت مدارس و دانشگاه ها نیز بیان کرد: همچنین با توجه به وضعیت خاص همه گیری کرونا در استان بازگشایی مدارس و دانشگاهها تا زمان رسیدن به ثبات نسبی همچنان به تعویق انداخته میشود و با هماهنگی صورت گرفته با مقامات کشور تصمیم گیری در مورد ادامه فعالیت مدارس و دانشگاه ها در اختیار استانداری خوزستان قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: از بازگشایی هتل ها و نیز برگزاری تجمع تا حصول اطمینان از کاهش محسوس روند اپیدمی ممانعت به عمل می آید.

۲۱۱