بخش مرکزی اهواز در مسیرتوسعه و پیشرفت

با اجرای چندین طرح عمرانی و خدماتی همزمان در روستاهای بخش مرکزی شهرستان اهواز به ویژه روستای سیل زده، این بخش در مسیرتوسعه و پیشرفت قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اهواز، بخشدار مرکزی اهواز روزپنجشنبه در بازدید از طرح های اجرایی در روستاهای این بخش گفت: بازسازی و آسفالت جاده اصلی روستاهای مسیر بامدژ، فضای آموزشی، سیل بند، بهسازی و آسفالت معابر و خیابان ها، اجرای جوی و جدول، روشنایی و توسعه شبکه برق، رفع مشکل آب و توسعغه شبکه آبرسانی، مسکن روستایی،ساماندهی نهر های آب ،بوستان و فضای سبز از جمله اقداماتی است که از سال گذشته در روستاها آغاز و با سرعت در حال اجرا هستند.

علی بلم چی افزود:در بخش جاده برای ترمیم جاده های روستایی هشتاد میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده ، اما این مبلغ کافی نیست.

وی ادامه داد:قرار است هشتاد میلیارد ریال دیگر در کمیته برنامه ریزی شهرستان اهواز برای تکمیل ترمیم های جاده ها و  که بر اثر تردد کامیون های حمل مصالح و دستگاه های سنگین در مسیر مناطق سیل زده تخریب شدند، اختصاص داده شود.

بخشدار مرکزی اهواز گفت:چند روستا از جمله آلبونیس،حریه و قلعه سحر در لیست روستاها سیل زده از قلم افتادند که غیر قابل توجیه بوده در جلسات گذشته، افزودن این روستاها به لیست روستاهای سیل زده برای تخصیص اعتبار جهت بهسازی و رفع دیگر مشکلات این مناطق را خواستار شدیم.

بلم چی افزود: در بخش آموزشی در مناطق سیل زده ۱۰ فضای آموزشی احداث و ۱۰ فضای آموزشی نیز ترمیم و تعمیرات اساسی صورت‌گرفت.

وی گفت: روشنایی تمام روستاها تامین شد و شبکه برق پایداری نسبتا مطلوبی در این بخش وجود دارد.

بخش مرکزی اهواز افزود: در بخش آبرسانی به روستاها،فاز ۲ ایستگاه شهدای بامدژ در حال تکمیل است و شبکه توزیع و خط انتقال روستاهای حریه و آلبونیس در حال انجام است که با اجرای این خط تمام روستاهای منطقه بامدژ تحت پوشش این طرح قرار گیرند.

بلم چی گفت: متاسفانه به علت فرسودگی شبکه و همچنین توسعه روستاها که شبکه متناسب با آن توسعه پیدا نکرد و در حال حاضر مشکلات زیادی در تامین آب شرب برخی از روستاها وجود دارد که تلاش برای این است این مشکلات رفع شوند.

وی ادامه داد: قرار است ایستگاه آب قلعه سحر با فاز ۲ بامدژ در هفته دولت به بهره برداری  برسند.

بلم چی گفت: شبکه توزیع تمام روستاهای الهایی به جز روستاهای سیدطاهر و سید یاسر انجام شده و لوله های این ۲ روستا تامین شده و به زودی انجام می شود.

وی افزود: دهستان لامی نیز خط دوم ایستگاه جسانیه کوچک اجرا شد و لوله های خط انتقال غدیر به روستاهای دغاغله و جسانیه کوچک نیز تامین شده و پیمانکار در حال انجام است.

بخشدار مرکزی اهواز گفت:تعدادی از روستاهای بخش مرکزی که تاکنون از گاز برخوردارنشدند در مرحله انتخاب پیمانکار است که به زودی عملیات اجرایی گازرسانی در این روستاها شبکه آغاز خواهد شد.

بلم چی در پایان به مشکلات موجود در این بخش اشاره کرد و افزود: تلاش بر این است تا مشکلات موجود در این بخش هر چه سریعتر رفع شوند.

 

 

 

 

۹۱