فرماندار اهواز:

عملیات دفع آب های سطحی در خیابان های اهواز درحال انجام است

فرماندار شهرستان اهواز گفت: عملیات جمع آوری و دفع آب های سطحی ناشی از بارندگی در خیابان های اهواز در حال انجام است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اهواز، جمال عالمی نیسی شامگاه شنبه در حاشیه جلسه ستاد مدیریت بحران در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان، با اشاره به هشدار اداره کل هواشناسی و مدیریت بحران استان بر ورود سامانه بارشی پرفشار در خوزستان اظهار کرد: جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان اهواز با موضوع آمادگی کامل دستگاه‌های اجرایی و خدماتی امروز در سالن اجتماع فرمانداری برگزار شد.

فرماندار اهوازتصریح کرد: در این جلسه ضمن تاکید بر آمادگی ادارات و دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد مدیریت بحران تمهیدات لازم برای هر گونه حوادث احتمالی اندیشیده شد.

وی اضافه کرد: مقرر شد تجهیزات هشت منطقه شهرداری اهواز با کمک گرفتن از شرکت‌های مستقر در اهواز از جمله ملی حفاری، مناطق نفخیز جنوب، نورد و لوله، توسعه نیشکر و صنایع جانبی، گروه ملی فولاد ایران، لوله سازی و شرکت کربن ایران تقویت شود.

عالمی‌نیسی افزود: هم‌اکنون اکیپ‌های ادارات و دستگاه‌های مختلف مدیریت بحران از جمله شهرداری، شرکت آب و فاضلاب اهواز، شرکت توزیع برق اهواز، مراکز بهداشت، جمعیت هلال احمر و دیگر دستگاه‌ها در حال خدمت‌رسانی هستند تا مشکلی برای شهروندان رخ ندهد.

وی خاطر نشان کرد: هماهنگی‌های لازم برای جمع‌آوری و دفع آب‌های سطحی انجام شد و هم‌اکنون پمپ‌های مکنده برای جمع‌آوری و دفع فاضلاب در نقاط مختلف اهواز روشن هستند.

فرماندار اهواز در پایان یاد آور شد: با توجه به بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و همچنین بارندگی در شهرستان‌های بالادست اهواز، شهروندان و روستائیان در این روزها در کنار رودخانه‌ها، مسیل‌های آب و رودخانه‌های فصلی تردد و اسکان نکنند.

 

 

 

۱۷۰