1398/03/05
اخبار فرمانداري اهواز
پیام فرماندار اهواز به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر پیام فرماندار اهواز به مناسبت سالروز آزا...

جمال عالمی نیسی فرماندار شهرستان اهواز به مناسبت سوم خردادماه سالروز آزادسازی خرمشهر پیامی را صادر کرد.    

ادامه مطلب
معاون برنامه ریزی فرماندار اهواز:مشکلات سه هزار و 996 نفر از مراجعین در میز خدمت فرمانداری رسیدگی شد معاون برنامه ریزی فرماندار اهواز:مشکلات ...

معاون برنامه ریزی فرماندار شهرستان اهواز گفت: از ابتدای استقرار میز خدمت در فرمانداری تاکنون به مشکلات سه هزار و996 نفر از مراجع کنندگان رسیدگی شد. 

ادامه مطلب
اطلاعیه فرمانداری اهواز در خصوص ساعت کاری ادارات   اطلاعیه فرمانداری اهواز در خصوص ساعت کار...

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اهواز در این اطلاعیه آمده است؛بنا به دستور استاندار خوزستان و با توجه به کاهش مصرف برق، ساعات شروع  کار ادارات استان  خوزستان از یکم خرداد تا هجدهم خرداد از ساعت هفت صبح تا 13.30 دقیقه، و از 19 خرداد از هفت صبح تا 13 خواهد بود.

ادامه مطلب
استاندارخوزستان:آب و فاضلاب روستایی نسبت به اجرای پروژه آبرسانی به روستاهای فاقد آب غیزانیه اهواز اقدام کند استاندارخوزستان:آب و فاضلاب روستایی نسبت...

استاندار خوزستان گفت: پروژه آبرسانی به روستاهای فاقد آب باید هرچه سریعتر از سوی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان اجرایی شود. 

ادامه مطلب
بخشدار اسماعیلیه اهواز:عملیات اجرایی آسفالت چهار روستا در این بخش آغاز شد بخشدار اسماعیلیه اهواز:عملیات اجرایی آسف...

بخشدار اسماعیلیه اهواز گفت : عملیات اجرایی آسفالت معابر و خیابان های روستاهای بیت واوی،تل اسود، صفه  دو و مگطوع در این بخش آغاز شده است.

ادامه مطلب
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار اهواز: ۲۴ مدرسه اهواز در سیلاب اخیر آسیب دید معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار اهواز: ۲۴...

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار شهرستان اهواز گفت: در سیلاب اخیر به ۲۴ مدرسه این شهرستان آسیب وارد شد.

ادامه مطلب
اولین جلسه شورای هماهنگی حفظ و آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس اهواز برگزار شد اولین جلسه شورای هماهنگی حفظ و آثار و نش...

بمنظور هماهنگی در برگزاری بزرگداشت حماسه سوم و چهارم خرداد ماه،اولین جلسه شورای هماهنگی حفظ و آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس به ریاست سید مجید صالحی معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار اهواز و با حضور اعضای این جلسه در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

ادامه مطلب
بخشدار غیزانیه اهواز خواستار تکمیل پروژه انتقال آب در این بخش شد بخشدار غیزانیه اهواز خواستار تکمیل پروژه...

بخشدار غیزانیه اهواز با اشاره به مشکلات آب آشامیدنی در این بخش، بر تکمیل شدن پروژه انتقال آب در این بخش تاکید کرد.

ادامه مطلب
فرماندار اهواز:سیلاب 56 هزار میلیارد ریال به اهواز خسارت وارد کرد فرماندار اهواز:سیلاب 56 هزار میلیارد ریا...

فرماندار شهرستان اهواز با اشاره به آسیب سیل به 2 هزار و 169 واحد مسکونی در شهرستان اهواز گفت: در سیلاب اخیر 56 هزار میلیارد ریال به زیرساخت های شهرستان اهواز خسارت وارد شده است.

ادامه مطلب
دیدار بخشدار غیزانیه اهواز با نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری  دیدار بخشدار غیزانیه اهواز با نماینده مر...

رسول ساکی بخشدار غیزانیه اهواز روز چهارشنبه به منظور بررسی مسایل فرهنگی و عقایدی این بخش با آیت الله حیدری نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری دیدار و گفت و گو کرد. 

ادامه مطلب
توقف
اخبار شهرستان اهواز
تاریخ: 1397/12/11 نظرات: 0 نظر نمایش: 67 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
بخشدار مرکزی اهواز: تالاب بامدژ در حال نابودی است

بخشدار مرکزی اهواز: تالاب بامدژ در حال نابودی است

بخشدارمرکزی اهواز با اشاره به اینکه وضعیت تالاب بامدژ بسیار نگران کننده است، گفت:رسیدگی به وضعیت آن باید با جدیت صورت گیرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اهواز علی بلم چی در بازدید میدانی به همراه جمعی از مسئولین از این تالاب، با بیان اینکه خطر نابودی تالاب بامدژ را تهدید می کند، افزود: مساحت تالاب بامدژ از 10 هزار هکتار به حدود 4 هزار هکتار رسیده و اگر توجه جدی نشود ممکن است در سالهای آینده  نامی از تالاب به جا نماند.
 
بلم چی گفت: این تالاب یکی از زیستگاه های بسیار مهم انواع پرندگان و ماهی ها در شهرستان اهواز است،که علاوه بر تلطیف فضای روستاهای شهرستان اهواز در تامین اقتصاد روستاهای حوالی تالاب نقش بسیار تعیین کننده ای دارد.
 
وی افزود:80 درصد اقتصاد این روستاها به تالاب بستگی دارد ولی به دلیل خشکسالی های اخیر، عدم تامین حقابه آن و همچنین سوء استفاده برخی از افراد از خشک شدن بخشی از تالاب و تبدیل کردن آن به زمین کشاورزی روز به روز در حال از بین رفتن است.
 
بخشدار مرکزی اهواز با اشاره به اینکه مردم این منطقه از این وضعیت گله مند هستند،گفت: در بازدید میدانی از تالاب بامدژ که پرفسور سواری مشاوراستاندار در موضوع تالاب ها و روسای ادارات حفاظت محیط زیست،جهاد کشاورزی، تعاونی روستایی، منابع طبیعی و همچنین مشاور و اعضای شورای بخش و دهیاران و شوراهای روستاها صورت گرفت،مشکلاتی و دلایلی که این تالاب را به سمت نابودی می برد، بررسی کردیم.
 
بلم چی افزود:در این بازدید مقرر شد، ضمن تامین حقابه، نسبت به برگزاری جلسات با سازمان آب و برق و طرح موضوع در کارگاه ها و جلسات مهم محیط زیست استان و استانداری تاکید شد، 2 نقطه شمال و جنوب تالاب به زهکش سنتی خارور متقل است که محل خروج آب تالاب است و بناست باسازه های بتونی پس از انجام مطالعات لازم از خروج آب جلوگیری بگیریم.
 
وی ادامه داد: با این اقدام سطح آب تا حدودی نگه داشته می شود و از نابودی این زیستگاه بسیار مهم و تعیین کننده جلوگیری می شود.
 
بخشدار مرکزی اهواز گفت:مشخص شدن و علامت گذاری نقاط تالاب جهت جلوگیری از پیشروی معارضین و راه اندازی پاسگاه محیط بانی با 3 سوئیت جهت پذیرایی از بازدیدکنندگان تالاب که با 90 درصد پیشرفت فیزیکی رو به اتمام است از دیگر اقداماتی است که با هماهنگی صورت گرفته مقرر شد، محیط زیست انجام دهد. 
 
بلم چی افزود:با تکمیل این مکان علاوه بر اشتغالزایی و حفاظت از این تالاب مهم ، در تلاش هستیم این تالاب را به یکی از نقاط گردشگری اصلی استان تبدیل کنیم.
 
وی گفت: سازمان آب و برق باید نسبت به تامین حقابه این تالاب پیش قدم شود و ضمن اینکه مقرر شده بود کانالی را از رودخانه دز به سمت تالاب احداث کند تا مازاد آب در تالاب تخلیه شود.
 
بلم چی افزود:شهرستان اهواز در سه بخش مرکزی،غیزانیه و اسماعیلیه تنها یک تالاب دارد و توجهی که به تالاب های دیگر استان شده به تالاب بامدژ صورت نگرفته است.
کد: 49510
نویسنده خبر: اپراتور سایت
 
تصاویر مرتبط
  • بخشدار مرکزی اهواز: تالاب بامدژ در حال نابودی است
  • بخشدار مرکزی اهواز: تالاب بامدژ در حال نابودی است
  • بخشدار مرکزی اهواز: تالاب بامدژ در حال نابودی است
  • بخشدار مرکزی اهواز: تالاب بامدژ در حال نابودی است
  • بخشدار مرکزی اهواز: تالاب بامدژ در حال نابودی است
فرماندار شهرستان اهواز

 

جمال عالمی نیسی 

سرپرست فرمانداری شهرستان اهواز 

جهت ارتباط مستقیم با فرماندار اینجا را کلیک نمایید.

جستجو

پيوندها